niedziela, 8 lutego 2015

NLP w dwadzieścia jeden dni dzień szósty

dzień szósty w opisywanej przeze mnie książce nosi tytuł"Nadawanie sensu własnemu światu. I możemy w nim znaleźć takie punkty jak:
Widzieć za pomocą mózgu
Zaufać własnemu autopilotowi
Systemy reprezentacji
Rozpoznawanie preferencji sensorycznych
Ruchy oczu
Synestezja
Pierwszy podtytuł "Widzieć za pomocą mózgu" mówi o naszych zmysłach a konkretnie o wzroku.Jak to się dzieje że widzimy. I dlaczego nie dostrzegamy wszystkich fal świetlnych wpadających do naszego oka?Jest również zadane pytanie? Jak odczuwamy czy tworzymy reprezentację rzeczywistości w naszych mózgach?
Drugi podtytuł "Zaufać własnemu autopilotowi"Odpowiada na pytanie od czego zależy większość naszych działań.
Następny podtytuł"Systemy reprezentacji"odpowiada na pytanie czym są modalności?Oraz jak wykorzystujemy nasze zmysły do tego aby tworzyć reprezentację świata.Jest również zwrócona uwaga na to że wszyscy mamy takie same zmysły jednak każdy inaczej odbiera to co przyjmuje nasz mózg.I dzięki temu każdy z nas jest niepowtarzalny inny.
Dalej jest temat:"Rozpoznawanie preferencji sensorycznych" i tu mamy takie punkty jak:
Reprezentacja wzrokowa
Reprezentacja słuchowa
Reprezentacja kinestetyczna
Dialog wewnętrzny
We wszystkich tych punktach jest mowa o tym jak rozpoznać daną reprezentację po postawie danej osoby a nawet po tym jak ktoś oddycha.
Z kolei w podtytule "Ruchy oczu " możemy przeczytać gdzie wędruje wzrok naszego rozmówcy w wypadku przypominania sobie czegoś a gdzie w wypadku tworzenia nowych informacji. I w ten własnie sposób mając taką wiedzę będziemy wiedzieć czy ktoś kłamie czy mówi prawdę.
W temacie synestezja jest odpowiedź na pytanie czym właściwie ona jest i jak rozmawiać z osobą u której tą synestezję zauważymy?